Košík je prázdný
0,00 Kč
Česky Slovensky

Category Navigation:

Tři kroky ke krásné pleti

Správná volba kosmetiky je krůčkem k optimálním výsledkům. Každá plet je jiná a má své specifické nároky na péči a je jistě příjemné vybírat si z více variant. Jiné potřeby má suchá pokožka, jiné mastná, mladá pleť vyžaduje jiné složení, než pleť zralá...
Rovněž vůně nás při výběru kosmetiky ovlivňuje – intuitivně saháme po tom, co je nám příjemné. Přírodní kosmetika Saloos nabízí široký sortiment přírodních produktů a proto není nutné se při výběru kosmetiky pro péči o pleť omezit pouze na jeden přípravek, ale máte možnost volit si z více pro vás vhodných druhů. S výběrem vám pomohou orientační tabulky u jednotlivých typů přípravků.

Tři kroky k přirozeně krásné pleti

Pokud chceme, aby pleť vypadala skvěle, musíme ji před použitím přípravků pro regeneraci zbavit vrstvy odumřelých buněk a nečistot, které se na ní průběžně usazují. Proto je velmi důležité a užitečné pleť nejprve důkladně vyčistit a připravit pomocí hydrofilního odličovacího oleje a květinové pleťové vody Saloos. Po takto provedených třech krocích je celkový účinek ještě zřetelnější. Pleť působí zdravě a rozzářeně. Osvojte si zároveň s námi tyto každodenní krůčky ke spokojenosti v péči o vaši pokožku.

1. krok - Čištění
Hydrofilní odličovací olej Saloos důkladně a jemně čistí nalíčenou i nenalíčenou pleť a zbavuje ji tak všech nečistot, které na ni ulpívají.
Hydrofilní odličovací oleje

Obrázek odličovací olej

2. krok - Tonizace
Květinová pleťová voda Saloos zvyšuje vlhkost pleti, jemně ji dočistí, osvěží, tonizuje a zanechá ji dokonale uvolněnou, hydratovanou a připravenou k další péči.   Květinové pleťové vody

Obrázek květinová voda

3. krok - Regenerace
Bio regenerační obličejový olej Saloos probudí unavenou pleť k životu, dodá energii, hydratuje, zpomaluje její stárnutí, rozjasňuje a chrání před škodlivými vlivy.   Bio regenerační obličejové oleje

Obrázek regenerační obličejový olej

Hydrofilní odličovací oleje

Není žádným tajemstvím, že pokud má být pleť zdravá a svěží, musí být především čistá. Zdůrazňovat, že jít spát nalíčená je největším kosmetickým prohřeškem, je snad zbytečné.
Čištění však není jen záležitostí žen, které se líčí. Důsledná péče se vyplatí i těm, jež si na zkrášlovací prostředky příliš nepotrpí. Ať chceme nebo ne, usazují se na naší pleti po celý den různé nečistoty. Jde o to se jich zbavit, protože nevyčištěná pokožka nemůže dýchat a nezbaví se ani přebytečného mazu.

Tři kroky ke kráse

Ideální je použít hydrofilní odličovací olej s dalšími pleťovými produkty Saloos ve třech krocích ráno a večer. Více v úvodu.

Vlastnosti hydrofilních odličovacích olejů Saloos
 • Jsou vyráběny pouze z pečlivě vybraných rostlin, což zaručuje špičkovou kvalitu.
 • Jejich základem je velmi kvalitní olej z bio slunečnice lisovaný za studena.
 • Díky tomuto nejšetrnějšímu způsobu výroby zůstávají v oleji zachovány veškeré účinné látky.
 • Obsahují nejvyšší možné množství bioaktivních látek a dovedou je v maximální míře předat naší pokožce.
 • Zásadně neobsahují ropné produkty, syntetické parfemace, konzervanty ani barviva.

Jak hydrofilní odličovací oleje pečují o pokožku

Obrázek odličovací olej Hydrofilní odličovací oleje Saloos patří k tomu nejlepšímu, co můžete své pleti dopřát. Důkladně ji vyčistí, přitom se k ní však chovají šetrně, předávají jí sílu přírodních látek, které ji zjemní, zklidní po celodenní námaze a připraví ji k dalšímu ošetření a regeneraci. Jsou velmi vhodné i pro jemné oční partie a přecitlivělou pleť.

Jak odličovací oleje používat?

Použití odličovacích olejů Saloos je jednoduché. Na vlhký kosmetický tamponek naneste několik kapek oleje. Vlhkost je důležitá, protože voda společně s odličovacím olejem vytvoří emulzi, kterou pleť krásně vyčistíte. Použijte i několik tamponů, dokud nezůstanou zcela čisté.
Je dobré čistit obličej ráno i večer. Nejen přes den, ale i během noci se totiž na pleti usazují nečistoty, které jí brání volně dýchat.

Výběr podle typu pleti či podle vůně

Použití Balzám
Suchá pleť Růžové dřevo, Levandule, Meduňka, Neutrální
Jemná a citlivá pleť Růžové dřevo, Meduňka, Ylang-Ylang, Neutrální
Zralá a unavená pleť Levandule, Meduňka, Ylang-Ylang, Neutrální
Mastná a smíšená pleť Bergamot, Meduňka, Tea Tree - Manuka Lemon Tea Tree, Ylang-Ylang, Neutrální
Mladá a problematická pleť Bergamot, Tea Tree - Manuka Levandule, Lemon Tea Tree
Přejít na hydrofilní odličovací oleje

Květinové pleťové vody

Každý odborník na krásu vám potvrdí, že první pravidlo pro krásnou a zdravou pleť zní „čistit a hydratovat“. Květinové pleťové vody, známé též pod názvem hydroláty, jsou pro tento účel ideální. Celkově zvyšují vlhkost pleti, velmi jemně ji vyčistí, osvěží, tonizují a zanechají ji dokonale uvolněnou a připravenou k další péči.
Květinové vody mohou sloužit i k obličejovým a tělovým obkladům, k potírání kůže. Díky lahvičce s rozprašovačem k osvěžení v letních dnech, na cestách nebo při cvičení. Dále pak k jemným inhalacím, do zvlhčovačů vzduchu, ke koupelím apod. Výborné jsou také pro ošetření vlasů a jako voda po holení a depilaci.

Co jsou květinové pleťové vody?

Květinové pleťové vody vznikají při výrobě éterických olejů parovodní destilací listů nebo okvětních lístků rostlin. Při tomto procesu na sebe vážou blahodárné látky: rostlinné vosky (hojí a regenerují pokožku) a rostlinné biostimulátory (obnovují přirozené funkce pokožky, hydratují, urychlují hojení). Jsou to skutečně čistá přírodní tonika s takovým množstvím účinných látek, jaké nenajdete ani u nejluxusnějších kosmetických výrobků (nikoli produkty vyrobené smícháním destilované vody a éterického oleje za použití syntetických emulgátorů, konzervantů a vonných látek).

Vlastnosti květinových pleťových vod Saloos

Obrázek květinová voda
 • Mají čistě přírodní původ, jsou vyráběny z pečlivě vybraných rostlin, což zaručuje špičkovou kvalitu.
 • Obsahují nejvyšší možné množství bioaktivních látek a dovedou tyto látky v maximální míře předat pokožce.
 • Nevyvolávají alergické reakce.
 • Zásadně neobsahují syntetické konzervanty a emulgátory, syntetické parfemace, ani barviva.

Květinové pleťové vody Saloos obsahují:

 • rostlinné vosky (hojí a regenerují pokožku)
 • rostlinné biostimulátory (obnovují přirozené funkce pokožky, hydratují, urychlují hojení)

Zkuste se někdy zamyslet nad tím, jaké látky obsahují běžné pleťové vody: - syntetické konzervanty, emulgátory, parfemace... Jedná se o umělý produkt.

Použití květinových pleťových vod

Květinové pleťové vody Saloos v lahvičkách s rozprašovačem mohou být kdykoli po ruce jako osvěžující obličejová sprcha v horkém dni, v klimatizovaném prostředí nebo na cestách.
Nejen pleť, ale i vlasy vypadají tím lépe, čím častěji je zvlhčujeme. Bez vody se můžeme rozloučit s jejich silou a objemem.
Květinové pleťové vody mohou používat i muži jako vodu po holení.

Použití Květinová pleťová voda
Suchá pleť Levandule, Meduňka, Neroli, Růže, Santalové dřevo
Citlivá pleť Levandule, Meduňka, Neroli, Růže
Zralá pleť Levandule, Meduňka, Neroli, Rozmarýna, Růže
Mastná a smíšená pleť Lemon tea tree, Levandule, Máta, Meduňka, Rosalina, Rozmarýna, Santalové dřevo
Mladá a problematická pleť Lemon tea tree, Levandule, Máta, Rosalina, Rozmarýna, Tea tree
Obličejové a tělové obklady Všechny druhy
Pro děti (obklady, potírání, opruzeniny) Neroli, Růže, Levandule
Péče o vlasy a vlasovou pokožku Všechny druhy
Po holeni a depilaci Všechny druhy
Pro muže Levandule, Máta, Rozmarýna, Santalové dřevo, Tea Tree

Přejít na květinové pleťové vody

Bio regenerační obličejové oleje

Přirozená péče přírody

Obrázek obličejový olej Výrobci špičkové kosmetiky stále hledají nové a nové látky, které by pomohly udržet pleť mladou a krásnou. Posledním trendem je pomáhat kůži, aby se o sebe postarala sama – čili pomocí kosmetických produktů podpořit její přirozené biologické procesy, které v ní probíhají. Výzkumy ukazují, že k povzbuzení přirozených procesů jsou opět nejlepší přirozené látky a že příroda svými účinky stále překonává produkty moderní chemie.
Mezi takové přírodní zázraky patří regenerační obličejové oleje, které se v podobném složení jako dnes používaly již před několika tisíci lety. Obsahují vysokou koncentraci čistě přírodních účinných látek, jejichž působení je skutečně multifunkční – probudí unavenou pleť k životu, dodají energii, hydratují, zpomalují stárnutí, zvláčňují a chrání před škodlivými vlivy prostředí.

Seznamte se s bio regeneračními obličejovými oleji a jejich použitím

Jejich předností je stoprocentně přírodní složení bez syntetických a konzervačních látek. Pro porovnání si zkuste prostudovat etiketu jakéhokoli pleťového krému. S vysokou pravděpodobností na ní najdete „paraffinum liquidum“ neboli minerální olej, vyráběný z ropy, který se používá jako základ k výrobě krémů. Dále syntetické konzervanty (Methyl-, Ethyl-, Propyl-, či Butylparaben, ...) a syntetické vonné látky.
Naproti tomu základem bio regeneračních obličejových olejů jsou prvotřídní oleje lisované za studena (bio jojobový, bio brutnákový, bio šípkový), získané nejšetrnějším možným způsobem, při kterém jsou zachovány všechny účinné látky, vitamíny a biostimulátory.

Účinky bio regeneračních obličejových olejů

 • Probouzí unavenou pleť k životu, udržuje její přirozenou rovnováhu, harmonizuje funkci pokožky
 • Zlepšuje přirozené regenerační schopnosti pleti, dlouhodobě udržuje její hydratační režim v rovnováze
 • Zpomaluje proces stárnutí pokožky, působí proti tvorbě vrásek
 • Udržuje pleť vláčnou a pružnou, zvyšuje pevnost mezibuněčné stěny
 • Má hojivé, antiseptické a dezodorační účinky
 • Chrání pleť před škodlivými účinky životního prostředí
 • Jeho příjemná vůně podporuje kompletní uvolnění a navozuje okamžitý pocit pohody
 • Přirozeně splývá s pokožkou, velmi rychle se vstřebává, zanechává pleť přirozeně vláčnou a hebkou, bez pocitu mastnoty
 • Je vhodný pro všechny typy pleti, velmi dobře působí i na problematickou a citlivou pleť, která jinak nesnese běžné kosmetické přípravky

Vlastnosti bio regeneračních obličejových olejů Saloos

 • Mají čistě přírodní původ, jsou vyráběny pouze z pečlivě vybraných rostlin, což je zárukou špičkové kvality.
 • Jsou harmonickou a účinnou kombinací olejů lisovaných za studena, bio olejů a esenciálních olejů v mnoha případech velmi vzácnými a exklusivními.
 • Obsahují nejvyšší možné množství bioaktivních látek, vitamínů a minerálů v jejich přirozené podobě a dovedou tyto cenné látky v maximální míře předat našemu tělu, jsou „extraktem zdraví“.
 • Pronikají až do nejhlubších vrstev pokožky, působí komplexně a jejich složení nejvíc odpovídá složení tuků našeho těla.
 • Výborně se vstřebávají, nezanechávají na pokožce pocit mastnoty. Jsou vhodné pro všechny typy pokožky, nevyvolávají alergické reakce, nedráždí pokožku.
 • Zásadně neobsahují minerální oleje (paraffinum liquidum) ani rafinované oleje. Nenajdete v nich syntetické vonné látky, konzervanty ani barviva.

Způsob použití bio regeneračních obličejových olejů Saloos

Bio regenerační obličejové oleje Saloos plně nahrazují pleťové krémy. Mají však nižší spotřebu a mnohem výraznější účinky. Jde jen o to, zvyknout si na jejich „jinou“ konzistenci proti běžným krémům. Díky kapátku je dávkování oleje velice pohodlné a hygienické zároveň. Několik kapek oleje stačí jemně vetřít nebo jemně vmasírovat do vyčištěné suché či vlhké pokožky obličeje, krku a dekoltu. Při pravidelném používání ráno i večer budou výsledky zlepšení stavu vaší pleti skutečně viditelné.

Tři kroky ke kráse

Ideální je použít regenerační obličejový olej s dalšími pleťovými produkty Saloos ve třech krocích ráno a večer. Více v úvodu.


Složení regeneračních obličejových bio olejů Saloos

Bio jojobový olej

Patří k nejcennějším přírodním olejům s ideálně vyváženým poměrem pěsticích a hojivých látek. Pokožku ošetřuje, regeneruje, vyhlazuje a udržuje její přirozenou optimální vlhkost. Má přirozený ochranný UV filtr 3-4.

Bio brutnákový olej

Obsahuje velké množství biostimulátorů a vícenenasycené kyseliny gamalinolenové, která zvyšuje pevnost mezibuněčných stěn. Hojivé a regenerační účinky blahodárně a účinně působí při mnoha kožních obtížích jako jsou ekzémy, lupénka. Pomáhá při různých druzích kožních alergií.

Bio šípkový olej

Vzácný bio šípkový olej, typický svým nádechen odstínu načervenalé barvy, je velmi bohatým zdrojem vitamínu A a směsí vícenenasycených mastných kyselin. Intenzivně ošetřuje a regeneruje především suchou a zralou pokožku, má vysoce pěsticí účinky s výrazným protivráskovým efektem na přírodní bázi.

Esenciální oleje a jejich vůně

Složení jednotlivých bio regeneračních olejů je obohaceno o 100% čisté esenciální oleje, které jim dodávají mnohé jedinečné vlastnosti a také nádhernou vůni. Je dobře známo, že i samotná vůně dokáže způsobit změnu nálady, navodit pocity uvolnění, zpříjemnit chvilky rekaxace a tím podpořit regenerační procesy. Naše klasické čistě přírodní vůně stojí v kontrastu ke složitým syntetickým parfémovým kompozicím současnosti. Růže je skutečnou růží, není to jen kapka esenciálního oleje přebitá průmyslovou parfemací.

Použití Bio regenerační obličejový olej
Citlivá pleť Všechny druhy, Heřmánek pro extrémně citlivou pleť
Suchá pleť Santalové dřevo, Jasmín, Ylang-Ylang, Neroli, Neutrální
Mastná pleť Ylang-Ylang, Meduňka, Lemon Tea Tree, Rosalina, Tea Tree-Manuka, Santalové dřevo, Neutrální
Zralá pleť Jasmín, Ylang-Ylang, Růže, Levandule
Pleť s projevy akné Santalové dřevo, Heřmánek, Lemon Tea Tree, Rosalina, Tea Tree-Manuka
Záněty pokožky, alergické projevy Avenia, Tea Tree - Manuka, Rosalina, Lemon Tea Tree, Heřmánek, Levandule, Růže, Neroli, Neutrální
Svědění, zarudnutí pokožky Jasmín, Ylang-Ylang, Avenia
Harmonizace a povzbuzení psychiky Růže, Jasmín, Meduňka
Zklidnění a relaxace psychiky Neroli, Ylang-Ylang, Santalové dřevo, Růže
Nespavost Levandule, Nerolli, Heřmánek
Pleť s rozšířenými žilkami Avenia, Neroli
Afrodiziakální účinky Růže, Ylang-Ylang
Pro muže Santalové dřevo, Levandule, Neutrální

Přejít na Bio regenerační obličejové oleje