Košík je prázdný
0,00 Kč
Česky Slovensky

Category Navigation:

Modrý jíl v kosmetice

Modrý jíl RAPAN je vhodný pro všechny typy pleti. Používá se jako přírodní kosmetický prostředek. Lze ho používat samostatně k čištění a vyhlazení pokožky, nebo lze následně kombinovat s jinými kosmetickými přípravky, čímž umožňuje jejich lepší vstřebání. Díky jeho šetrným účinkům mohou modrý jíl využívat i děti a nemocné osoby. Je vhodný na pleťové masky, peeling, do koupele i jako zábaly a obklady.

Vlastnosti
  • Čistí a vyživuje pleť
  • Stimuluje růst kožních buněk
  • Přirozeně ovlivňuje regeneraci a hydrataci kůže
  • Podporuje tvorbu kolagenu, který má za úkol udržovat pružnost pleti
  • Biologicky aktivní látky zpomalují stárnutí pokožky
  • Má silně protizánětlivé účinky
  • Pomáhá při akné, ekzémech, celulitidě, lupénce

Návod k použití

Peeling
Modrý jíl rozřeďte tak, aby vznikla řidší roztíratelná hmota. Aplikujte na již vyčištěný a navlhčený obličej a krouživými pohyby jemně masírujte pokožku. Po ukončení masáže opláchněte vlažnou vodou bez použití mýdla nebo nechte jíl působit jako pleťovou masku. Nakonec pokožku ošetřete hydratačním krémem.

Pleťová maska
Modrý jíl smíchejte s menším množstvím vody tak, aby vznikla hustší dobře roztíratelná hmota. Pokud chcete zvýšit účinek, vložte jíl do nádoby a ve vodní lázni nahřejte na 45-60°C. Naneste na očištěnou pleť, kterou je vhodné po aplikaci překrýt kosmetickou maskou z netkané textilie. Nechte působit po dobu 15-30 minut. Poté opláchněte vlažnou vodou bez použití mýdla a pokožku ošetřete hydratačním krémem.

Vlasový zábal
Aplikujte po umytí nebo navlhčení vlasů. Modrý jíl rozmíchejte s vodou tak, aby vznikla dobře roztíratelnou hmotu. Pokud chcete zvýšit účinek, vložte jíl do nádoby a nahřejte ve vodní lázni na 45-60 °C. Naneste a jemně vmasírujte do mokrých vlasů. Zakryjte folii, zabalte do ručníku a nechte působit po dobu 15-30 minut. Poté vlasy důkladně opláchněte vlažnou vodou bez použití šamponu. Aplikujte min. 2-3x týdně, po dobu 3-4 týdnů.

Výsledek – vaše vlasy budou silnější, pružnější a bez lupů.