Košík je prázdný
0,00 Kč
Česky Slovensky

Category Navigation:

O Schindeleho minerálech

Minerály v našem těle podléhají neustálé výměně a ztrátám. Jsou pro život stejně nepostradatelné jako bílkoviny, tuky, uhlohydráty, vitamíny a výrazným způsobem zodpovědné za správné fungování životních procesů lidského organismu jako růstu, krvetvorby, tvorby hormonů, vitamínů a enzymů, stavby kostí, zubů, tkání i fungování jednotlivých buněk. Minerály jsou také obsaženy prakticky ve všech tekutinách, které organismus ztrácí a vylučuje. Následný nedostatek minerálů má za následek výskyt celé řady nemocí a chronických potíží. Proto je třeba minerály neustále doplňovat. Už jen při zvýšených ztrátách tekutin je tedy nutné krýt nejen vyšší potřebu vody, ale i minerálů. Stejně jako se zátěží, růstu či léčbě a obnově organismu, tak i s věkem může vniknout vyšší potřeba doplňovat minerály. Schindeleho minerály jsou svým jedinečným složením výborným doplňkem pro tento účel. Přejít na Schindeleho minerály

Použití a užívání

Schindeleho minerály (Schindele's Mineralien) - „prahorninová minerální mouka“ je ojedinělý potravinový doplněk, který je díky kombinaci minerálních látek a stopových prvků mnohostranně použitelným a vysoce účinným prostředkem.
Používají se vnitřně jako minerální nápoj, nebo zevně jako pleťové masky, obklady, minerální koupele.

Obrázek minerálů

Užívání minerálního nápoje a kapslí

Minerální nápoj připravíme rozmícháním minerálů ve vodě.
Doporučena denní dávka je jedna odměrka (což je asi jedna čajová lžička, přibližně 6 g).
Pijeme ihned, nejlépe nalačno, deset minut před jídlem.
Kapsle se užívají v maximální denní dávce 8 - 9 kapslí.
U dětí od 3 let polovinu dávky nebo s ohledem na věk a hmotnost.
Doporučujeme nepřekračovat denní dávkování!
Jedná se o potravinový doplněk, nikoli o náhradu vyvážené a pestré stravy.

Neužívejte současně s léky nebo homeopatiky. Doporučujeme odstup 3 - 4 hodiny!
Není vhodný pro pacienty s hemochromatózou!
Nejsou známy žádné vedlejší účinky - ani při dlouhodobé konzumaci. Provedená studie prokázala, že uvedená denní dávka je zdravotně nezávadná a Schindeleho minerály mohou být užívány v doporučené denní dávce i dlouhodobě, bez rizika předávkování minerály, stopovými prvky nebo těžkými kovy.

Doporučení …

Doporučujeme také dodržovat správný pitný režim, aby produkty látkové výměny a případné nezužitkované minerály mohly být vyloučeny.
Užíváte-li již jiné doplňky stravy, doporučujeme užívání konzultovat s lékařem, obzvláště v případě přípravků s obsahem železa, nebo užívání vysadit.
Pro lepší účinnost se nedoporučuje současné užívání s čajem (černý, žlutý a zelený čínský čaj), kávou, mlékem, jogurtem, vejci, měkkým sýrem, některými druhy uzenin. Látky v nich obsažené mohou blokovat příjem železa, které má poměrně složitý způsob vstřebávání. Také společné užívání s přípravky obsahujícími vitamin E nebo s oleji s jeho vysokým obsahem může snížit vstřebatelnost minerálů. Doporučujeme odstup 1 až 2 hodiny.


Minerální koupel …

500 g minerálů rozpustit příbližně v 5 litrech horké vody (max. 70° C). Tento roztok přidejte do vody ve vaně, ve které se budete koupat.. Během koupele je třeba vodu občas promíchávat. Doporučená doba koupele je asi půl hodiny. Tato koupel pomáhá proti revmatickým bolestem a únavě. Je vhodná pro osvěžení i celkovou tělesnou regeneraci. Napíná pokožku a je vhodná pro odstraňování vrásek.

Pleťová maska z Schindeleho minerálů

Možností, jak připravit pleťovou masku je mnoho, které závisí na typu pleti, její citlivosti, dostupných složkách a třeba i čase.
Účinný prostředek proti tvorbě vrásek připravíme z 1. polévkové lžíce Schindeleho minerálů, 1. kávové lžičky medu, 1. žloutku. Všechny přísady se dobře promíchávají v misce, dokud nevznikne krémovitá směs, kterou lze snadno rozetřít. Tuto směs naneste na očištěnou pleť obličeje, kromě krajiny kolem očí. Po deseti minutách působení omyjte vlažnou vodou. Tuto pleťovou masku můžete opakovat 1 - 2 týdně.
Pro mastnou pleť je možné vytvořit zcela jednoduchou směs např. z jedné lžíce minerálů a jedné lžíce vody. Dobře rozmícháme a po nanesení necháme asi 20 minut působit. Před zaschnutím udržujeme masku vlhkou (vlhkými prsty, dlaněmi.)

Pleťový krém ze Schindeleho minerálů

Pokud dobře promícháte váš běžný pleťový krém s minerály v poměru 1 : 1, získáte účinný krém proti tvorbě vrásek na obličeji.

Schindeleho minerály pro domácí zvířata…

Minerály zde pomáhají stejně jako u člověka s mnoha zdravotními potížemi nebo jejich zvýšenou potřebou.
U koní denně 10 g minerálů na každých 70-100 kg živé hmotnosti zvířete. Rozmíchat ve vodě nebo do oblíbeného krmiva.
U psů maximálně 1 g na 15 kg tělesné hmotnosti na den – přimíchat do krmiva a dostatečně dodávat vodu. Psi v růstu polovinu dávky.
Kočky - špetku přes dužnaté krmivo a dostatečně dodávat vodu.
Ptáci, opeřenci - obzvláště při pelichání či sezení na vejcích jim nabídnout možnost doplnit minerály.

Schindeleho minerály pro květiny…

2x ročně vrchovatou lžíci minerálů - rovnoměrně posypat okolí rostliny, zalít dostatečným množstvím vody.

Složení

Obrázek minerálůSchindeleho minerály jsou tvořeny ZEOLITY, které v tomto případě jedinečným přírodním způsobem řeší nejen nedostatek minerálů a stopových prvků, ale k tomu ještě dokáží čistit zažívací ústrojí včetně trávicího traktu zaneseného nestrávenými zbytky potravy.

Objevem horniny – ZEOLITU, s dosud nikde jinde se nevyskytující kombinací prvků, sestávajícího z křemene, plagioklasu, alkalického živce, biotitu, distenu, granátu, silimanitu, zirkonu a rutilu, která navíc vykazuje unikátní elektrické a magnetické vlastnosti, se nám dostává do rukou skutečně ojedinělý zdroj minerálů a stopových prvků, které nám díky našemu způsobu života chybí.

Schindeleho minerály (Schindele's Mineralien) sestávají z jemně mleté kamenné mouky s vysokým obsahem oxidu křemíku, hliníku, vápníku, železa, hořčíku, draslíku, sodíku a dále unikátního přírodního komplexu manganu, mědi, zinku, kobaltu, molybdenu, chromu, bóru, niklu, fosforu, vanadu, dalších stopových prvků a vody.

Tento 100% přírodní produkt, nejsou známy žádné vedlejší účinky - ani při dlouhodobé konzumaci.
Není vhodný pro pacienty s hemochromatózou!

Prvek průměrně
ve 100 g
průměrně
v denní dávce 6 g
% denní
dávky
Oxid křemičitý SiO2, Si2O3 67060 mg 4023 mg -
Hořčík Mg 126 mg 7,56 mg -
Železo Fe 499 mg 29,98 mg 214 %
Vápník Ca 167 mg  10 mg -
Draslík K 134 mg 8,04 mg -
Fosfor P 14,5 mg 0,87 mg 0,12 %
Mangan Mn 14,4 mg 0,86 mg 43 %
Sodík Na 16,2 mg 0,97 mg -
Zinek Zn 1,7 mg 0,10 mg -
Měď Cu 0,7 mg 0,04 mg 11,4 %
Barium Ba 1,6 mg 96 μg -
Chrom Cr 0,57 mg 37 µg 92,5 %
Nikl Ni 1,11 mg 66 μg -
Kobalt Co 0,96 mg 57,4 μg -
Vanad V 0,99 mg 59,8 μg -
Titan Ti 13,1 mg 780 μg -
Bor B 0,65 mg 39 μg -
Molybden Mo 0,1 mg 6 µg 13 %

Neobsahuje žádný lepek ani laktózu, cukry, tuky a bílkoviny.
Balení minerálů v kapslích obsahuje kapsle velikosti NULL rostlinného původu - "Hydroxy-propyl-metyl-celuosu", což je materiál používaný na výrobu kapslí.
Schváleno hlavním hygienikem ČR: č.j. HEM-350-20.2.01-4984

Podobným produktem jako Schindeleho minerály jsou jíly, např. zelený jíl. Přejít na Schindeleho minerály

Získaná ocenění

V září 1986 byly „Schindeleho minerály“ jedním z vystavovaných exponátů na veletrhu ve Vídni - „Wiener Messe“. Při příležitosti slavnostního zakončení tohoto veletrhu, které se konalo ve velkém sále areálu výstaviště, byly udělovány ceny nejlepším exponátům.
Za Svaz rakouského spolku vynálezců se ujal tohoto vyhodnocení sám prezident a při této příležitosti prohlásil: „Nejvyšším oceněním je odměněn „SUPERBIOMIN“ - Schindeleho minerály, které získávají velkou zlatou medaili“.

Dále dodal: „Dosud se v tak krátké době žádnému vynálezci nepodařilo dosáhnout toho, aby jeho produkt znali a kupovali lidé po celém světě“.
Téhož roku následovaly i další ocenění … na výstavě IENA 86, konané v Norimberku, obdržel pan Robert Schindele za svůj produkt „minerální horninová mouka“ stříbrnou medaili a na výstavě FUTURA 86, konané ve Štrasburku byl pan Robert Schindele odměněn za svůj produkt „prahorninová mouka“ další zlatou medailí. Jsme rádi, že téměř po pětadvaceti velmi úspěšných letech tohoto produktu na celém světě, Vám jej můžeme nabídnout i u nás v České republice.

Obrázek Stříbrná medaile IENA
Obrázek Zlatá medaile FUTURA 86
Obrázek Zlatá medaile Spolku rakouských vlastníků patentů a vynálezců
Stříbrná medaile iena´86 Internartionale Ausstellung "Ideen-Erfindungen-Neuheiten" v Norimberku
Zlatá medaile Futura ´86 ve Štrasburku
Zlatá medaile Spolku rakouských vlastníků patentů a vynálezců ve Vídni v roce 1986

Jak byly nalezeny léčivé zeolity

Následující části textů jsou výňatkem z úvodní kapitoly knihy pana Roberta Schindeleho.

... Když v předjaří roku 1981 v souvislosti s výstavbou silnice v jednom z mých lesních závodů v okolí Melku v Dolním Rakousku buldozerista dvakrát narazil na vulkanický kužel z poměrně křehkého materiálu, který vznikl na zlomu zemské kůry, obklopen velmi tvrdou pararulou, netušil jsem ještě, co bude později následovat.

Obrázek minerálů.... Pod polarizačním mikroskopem a z rentgenových snímků bylo patrné, že se jedná o dosud nikde jinde na světě nenalezený minerál, který se skládá ze 30% z alkalického živce, 20 - 30% plagioklasu, 20 - 30% křemene, 15 - 20% biotitu, 5 - 10% distenu (kyanitu), granátu, silimanitu, rutilu a kovů. .... Zatím asi 26 stanovených minerálů se vyznačuje retrográdní krystalickou mřížkou s přechodovými kovy a zpětnou chemickou přeměnou na alkalický živec. Díky obsahu cca 5% železa a stopové přítomnosti kobaltu, který se železem vytváří dokonalý magnet, .....

... Na místě smytého kamenného prachu rostla asi 50ti letá jedle - v době štěrkování byla celá zežloutlá a byla určena k pokácení. Než k tomu však mohlo dojít, přišel za mnou jeden z mých zaměstnanců a řekl mi: "Proč máme kácet jedli, která je ještě úplně zelená? Když ji porazíme, zůstane po ní velká mezera ve stavu."
Šel jsem se podívat a byl jsem opravdu velmi překvapený - strom byl tmavozelený a očividně se mu dařilo skvěle. Vyrašily mu mezitím nové letorosty. Věděl jsem hned, že za tím je kamenný prach, přesto jsem čekal a pozoroval okolí ještě několik dalších let, až jsem se konečně v roce 1985 rozhodl informovat o tomto jevu novináře.

.... Říkal jsem si - co dělá dobře mým stromům, pomůže i mně. Trpěl jsem po těžké otravě masem už mnoho let velmi bolestivým nadýmáním, měl jsem velmi vysoký obsah kyselin v moči - hodnoty kolem 7,6 - 7,8 a následkem velmi vysokého obsahu kyselin v moči jsem trpěl dnou. Sužovaly mne také neustálé záněty krčních mandlí. Už několik hodin po pozření první čajové lžičky mletých minerálů, které jsem smíchal s vodou, se u mne dostavily velmi intenzivní větry. Ještě téhož dne zmizel tlak v žaludeční krajině.
Příštího dne jsem se rozhodl zdvojnásobit dávky minerálu. ....

Celou kapitolu včetně dalších je možné přečíst v brožované knize "Schindeleho minerály".

 

Seznam Tabulka
 1. Schindeleho minerály - Robert Schindele

  Schindeleho minerály - Robert Schindele

  Běžná cena: 148,00 Kč

  Speciální cena 55,00 Kč

  Brožura o nálezu a zkušenostech s Schindeleho minerály a další. Dozvědět se více
 2. Schindeleho minerály 400 g

  Schindeleho minerály 400 g

  Běžná cena: 620,00 Kč

  Speciální cena 558,00 Kč

  Nejméně: 545,00 Kč

  Není skladem

  Jemně mletá "prahorninová" kamenná moučka. Zcela přírodní produkt s ojedinělým složením. Vysoký obsah minerálních látek a stopových prvků. Účinný a mnohostranně použitelný zdroj minerálů. 
  Dozvědět se více
 3. Schindeleho minerály 500 kapslí 390 g

  Schindeleho minerály 500 kapslí 390 g

  Běžná cena: 860,00 Kč

  Speciální cena 760,00 Kč

  Nejméně: 750,00 Kč

  Jemně mletá "prahorninová" kamenná mouka v kapslích. Zcela přírodní produkt s ojedinělým složením. Vysoký obsah minerálních látek a stopových prvků. Účinný a mnohostranně použitelný zdroj minerálů.
  Dozvědět se více
Seznam Tabulka